תפריט נגישות

רס"ן אלי אלקריף ז"ל

אלי אלקריף
בן 34 בנפלו
בן אסתר ומרדכי
נולד בי"ח בשבט תשל"ב, 3/2/1972
התגורר בגרנות
שרת בחיל החימוש
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"ב באב תשס"ו, 6/8/2006
במלחמת לבנון השנייה
מקום נפילה: כפר גלעדי
באזור הגליל
מקום קבורה: קרית אתא
הותיר: אשה - ליבי ושני ילדים

קורות חיים

אלי נולד בתאריך 3.2.1972 בבית החולים רמב"ם בחיפה, שמונה חודשים לאחר שעלתה משפחתו לישראל. אלי הצטרף כבן רביעי למשפחה. שלוש שנים לאחר שנולד, הצטרף בן נוסף, חמישי ואחרון למשפחה. אלי ואחיו גדלו יחד בבית חם ואוהב ואת רוב ילדותם בילו כמשפחה בת חמישה ילדים ואמא.

המשפחה הגיעה לארץ והתמקמה בעיר קרית-אתא. את רוב שנות ילדותו וחלק ניכר מתקופת בגרותו חי בעיר קרית-אתא. אלי, אשר היה 'צבר', הילד הראשון במשפחתו שנולד בישראל, למד את כל מסגרות הלימוד שלו בישראל. את חוויותיו בגן הילדים החל בגיל שלוש, המשיך ולמד שש כיתות בבית הספר היסודי 'בית יוסף' וסיים את לימודי החטיבה בחטיבת הביניים ע"ש 'אמית' בקרית-אתא.

כאשר הגיע לגיל תיכון, החליט אלי לעבור ללמוד בבית הספר אורט בקרית ביאליק, שם למד לימודים ריאליים אותם מאוד אהב ומהם מאוד נהנה. בבית הספר החדש הכיר חברים חדשים, מהם כאלה שהם חבריו עד היום. תקופת בית ספר התיכון היתה תקופה פורייה בחייו של אלי והוא פיתח במהלך תקופה זו את רוב תחביביו אשר בחלקם עסק עד ליום מותו. במהלך כל שנות לימודיו היה אלי תלמיד מצטיין ונבחר בהזדמנויות שונות ובאירועים שונים, לייצג את בתי הספר השונים בהם למד.

עם סיום לימודיו, התגייס אלי לצה"ל. מתוך מגוון האפשרויות שעמדו בפניו לפני הגיוס, בחר אלי להתחיל את שירותו בקורס קצינים של חיל החימוש שהיה המחזור הראשון של 'מסלול קצונה ישיר' של חיל החימוש (שנת 1990), קורס אשר הכשיר את אלי כקצין בצה"ל. אלי אהב לשרת בצבא והיה גאה מאוד בשירותו הצבאי. אלי היה חוזר הביתה עייף מאוד אבל גם שמח ונמרץ, עמוס בסיפורים וחוויות.

עם שחרורו מצבא קבע, התנדב אלי לשרת כקצין חימוש של יחידת הצנחנים בגדוד 9255. אלי אהב מאוד לצאת למילואים ולפגוש את החברים והחיילים. החברים והחיילים מספרים כי היחידה השתפרה לאין שיעור מאז שאלי הגיע ליחידה וזאת בשל הדאגה והאכפתיות אותם הפגין במהלך השירות והמוטיבציה הרבה שלו לקדם את היחידה. אלי טיפח את היחידה והיה גאה בהישגיה.

עם תום שירותו הצבאי, החל אלי בחיפוש אחר מקצוע שיתאים לכישוריו. משחר ילדותו אהב אלי לעסוק בציור, צילום ועיצוב. ואת האהבה הזו רצה אלי לשלב בעיסוקו העיקרי בחיים, העבודה היומיומית. יחד עם לימודים אשר קידמו אותו בתחומים אותם אהב, עסק אלי בתחומים של פרסום, מכירות ועיצוב. בכל הנושאים בהם עסק, ידע אלי לבטא בעבודותיו את האהבה הרבה שלו לצבע ולחומר, ואת הרגישות הרבה שלו אשר בעזרתה ידע לקלוט רגעים יפים ונדירים. אהבה ורגישות אשר באמצעותם יצר את עבודותיו המקסימות.

במהלך השירות הצבאי הכיר אלי את ליבי וכעבור זמן הם נישאו. את ראשית חייהם המשותפים החלו אלי וליבי בקריות. את ביתם הקבוע הקימו לאחר זמן, במושב גרנות הגליל שעל כביש הצפון. הנכס שנרכש כלל שטח של גינה ובו בית קרקע הרוס ובו מספר קירות וללא גג. אלי ראה בדמיונו את הבית עומד, מתוכנן ומעוצב כפי שהוא רוצה. בית הכולל, יחידות מגורים ומשלב בתוכו משרד עבודה הפונה להרי הלבנון. הוא תכנן, עיצב, ובנה ביסודיות את הבית אותו ראה, כשכולם בסביבתו מלווים אותו בתדהמה, לא רואים מה שהוא רואה, לא מבינים מה הוא עושה ולאן הוא עומד להגיע. הבית עומד כיום בישוב גרנות הגליל.

לאלי וליבי נולדו שני ילדים, דורון ושי. הילדים השלימו את המשפחה ויצרו את הקן המשפחתי הקטן והחם שלהם בבית שבגרנות הגליל. אלי היה איש משפחה חם, דואג לתא המשפחתי שהקים, שם אותו תמיד בראש סולם העדיפויות. אחיו שהכירוהו לא הופתעו לדעת ולראות שהוא איש משפחה חם ואוהב אולם עדיין הופתעו מעוצמת האנרגיות והרגשות שיצאו ממנו. הוא היה אוהב ומפנק, חבר טוב ובעל תומך, מפיץ אהבה וחום לכל עבר ומרגיש את כל בני הבית, כל אחד בנפרד וכולם ביחד.

בחודש נובמבר שלפני מותו, היה אלי מעורב בתאונת דרכים. אחרי התאונה הרגיש אלי שהוא בשל לעסקים וכי זה הזמן לפרוש כנף ולממש את חלומו ולהקים משרד עצמאי משלו בו הוא ימשיך ויעסוק כעצמאי בנושאים הנוגעים לתחומי העיצוב הגרפי והצילום אותם הוא כה אהב. אלי הקים את חברת SoftWeb Technologies. החברה עסקה בשלב ראשון בעיקר בתחומים של פרסום, מכירה, עיצוב והפקת מוצרי דפוס, עיצוב תערוכות והקמת אתרי אינטרנט. אתר החברה: http://www.softweb.co.il.

אלי, איש שמח וחברותי, אדם שמבטו נבון וחיוכו רחב, חיוך שכמעט ולא מש מפניו. איש מצחיק ובעל חוש הומור, אדם שדעתו תמיד נחה עליו. איש רגיש, חם וטוב לב, אנרגטי ותוסס שבו פעם הרצון לחיים טובים ומשופרים. אדם אשר תמיד היה מוקף בחברים. תכונות אלו של אלי, חברו יחדיו והנציחו אותו בלב כולם בכל תקופה מתקופות חייו ובכל מסגרת בה שהה.

בכל שנותיו היה אלי אהוב על המורים שלימדו אותו, תלמידים שלמדו איתו, בני משפחה וחברים ששמחו להיות איתו, ועוד רבים אחרים, כאלה אשר פגשו את אלי בצבא, עבודה, לימודים, מילואים, וכאלה אשר נמנו בהזדמנויות שונות עם הסובבים אותו, את חלקם הכירה משפחתו רק לאחר מותו.

אתר ההנצחה של אלי - http://elielkarif.co.il

בניית אתרים: