תפריט נגישות

רב"ט אלעד שפרן ז"ל

אלעד שפרן
בן 21 בנפלו
בן טובה ושמעון
נולד בחיפה
בכ"ד באלול תשנ"א, 5/9/1980
התגורר בקרית אתא
שרת בחיל המודיעין
יחידה: 8200
התגייס ב-יולי 1998
נפל בעת שירותו
בכ"ג בטבת תשס"א, 17/1/2001
מקום קבורה: קרית אתא
הותיר: הורים ואח - איתי

קורות חיים

בן טובה ושמעון, אח לאיתי. נולד ביום כ"ד באלול תש"ם (5.9.1980) בחיפה.

אלעד גדל והתחנך בקרית אתא. למד בבית-הספר היסודי 'הצבי

ישראל', בחטיבת-הביניים 'רוגוזין' ואת לימודי התיכון סיים בהצטיינות בבית-הספר 'אורט ביאליק', במגמת אלקטרוניקה. ילד קסם, יפה תואר, חברותי, נעים הליכות ואהוד על כל מוריו וחבריו. אלעד אהב לעסוק בספורט והתאמן בקראטה וכדורסל. במסגרת לימודיו בתיכון למד לאהוב את מקצועות האלקטרוניקה, התקשורת האלקטרונית ותקשורת המחשבים וראה עצמו מתמחה בתחומים אלה בעתיד.

לאחר סיום לימודיו בכתה י"ב התקבל אלעד למכללה הטכנולוגית של 'אורט' שם למד שנתיים במסלול לקראת קבלת תואר הנדסאי אלקטרוניקה, תוך שיתוף פעולה עם חיל-מודיעין. אלעד גויס לשירות חובה בצה"ל ביולי 1998. לאחר מבדקים ארוכים ומתישים התקבל למסגרת ההנדסאים של חיל-מודיעין.

אלעד נפל בעת שירותו ביום כ"ג בטבת תשס"א (17.1.2001). בן עשרים ואחת היה במותו. הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין בקרית אתא. הותיר אחריו הורים ואח.

סגן-אלוף יורם, מפקד היחידה ספד לו לאחר מותו: "לרוב נוהגים לדבר בשבחו של אדם לאחר מותו, אולם כל מי שהכיר את אלעד יעיד כי לא ניתן היה למצוא בו כל דופי. הרצינות, האחריות, הדבקות במטרה ומעל הכל, הרגישות האנושית הגבוהה בה ניחן ניכרו בכל אשר עשה, והפכוהו לחייל אהוב ואהוד".

בניית אתרים: