תפריט נגישות

טוראי משה עזרא ז"ל

משה עזרא
בן 19 בנפלו
בן צפורה ורחמים
נולד בקרית אתא
בה' בחשוון תשל"א, 4/11/1970
שרת בחיל חינוך
יחידה: מחווה אלון 129
התגייס ב-מאי 1989
נפל בעת שירותו
בכ"ח באייר תשמ"ט, 1/6/1989
מקום נפילה: בית חולים רמב"ם
באזור חיפה, כרמל וגליל מערבי
מקום קבורה: קרית אתא
חלקה: א.
הותיר: שני אחים - ישראל ויאיר ואחות - פנינה

קורות חיים

בן צפורה ורחמים. נולד ביום ה' בחשוון תשל"א (4.11.1970) בקרית אתא. למד בבית-הספר היסודי 'שפרינצק' בקרית בנימין. את לימודיו התיכוניים התחיל בבית-הספר התיכון 'עמל' בקרית אתא. לאחר-מכן עבר ללמוד בקיבוץ סאסא במסגרת עליית הנוער. הוא סיים את לימודיו בבית-הספר התיכון של חיל-החימוש 'אורים' בקרית טבעון והוכשר כחשמלאי רכב.

למשה היה כשרון בידור ומשחק והוא אהב להשתתף בהצגות. תחביב נוסף היה לו - רכיבה על אופנועו. משה היה חייכן, חכם, וחברותי. הוא אהב לבלות עם חבריו במסיבות והקפיד בלבושו. ביתו היווה מקום מפגש עבור חבריו וחברותיו עד השעות הקטנות של הלילה. לפני גיוסו לצה"ל עבד בחברת הדלק 'פז' בחיפה. הוא היה עובד מסור ולא החסיר יום עבודה.

משה גויס לצה"ל בראשית מאי 1989 והתחיל את הטירונות. ביום כ"ח באייר תשמ"ט (1.6.1989) נפל בעת שירותו והובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית בבית-העלמין בקרית אתא. השאיר אחריו שני אחים - ישראל ויאיר ואחות - פנינה.

במכתב תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "מותו בטרם עת היכה אותנו, חבריו ומפקדיו, בתדהמה ובתחושה קשה של אבדן עמית, חייל ואדם. נזכור את משה כאדם וכחבר". הוריו תרמו לזכרו מזגנים לבית-הכנסת 'אוהל רבקה' בקרית בנימין וחקקו את שמו על לוח במקום.

בניית אתרים: