תפריט נגישות

טוראי לולו סולומון ז"ל

לולו סולומון
בן 33 בנפלו
בן מטילדה ואברהם
נולד ברומניה
בי' בטבת תרצ"ה, 16/12/1934
התגורר בקרית אתא
שרת בחטיבת אלכסנדרוני
יחידה: גד' חי"ר 8103
התגייס ב-יולי 1963
נפל בקרב
בא' בסיון תשכ"ז, 9/6/1967
במלחמת ששת הימים
מקום נפילה: דרדרה
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: חיפה
הותיר: אשה, בת ותינוקת

קורות חיים

בן אברהם ומטילדה. נולד בעשרה בטבת תרצ"ה (16.12.1934) בבוקרשט, בירת-רומניה.

לולו סיים את לימודיו היסודיים בעיר-מולדתו ולאחר-מכן נשלח לבית-ספר תיכון שם יחד עם שני תלמידים מצטיינים והמשיך ללמוד באוניברסיטה בפקולטה לפילוסופיה ולעתונאות. שם עבד ברשות-השידור. לאחר-מכן היה מדריך תיירים מטעם השלטונות. מגיל צעיר השתייך לתנועת "השומר הצעיר" שם.

בשנת 1961 עלה לארץ ומצא את פרנסתו במשמר נמל חיפה ולאחר שלמד את השפה העברית הועבר למחלקת כוח-אדם במינהלת-הנמל. חיבב ספרות צרפתית ואנגלית. אהב מאד לצלם נופים ואתרים היסטוריים.

לצה"ל גויס ביולי 1963 ולאחר שסיים את שירות-החובה יצא מדי פעם למילואים ובפרוץ מלחמת ששת הימים נקרא שוב לדגל. ביום החמישי לקרבות, הוא א' בסיון תשכ"ז (9.6.1967), נפל בקרב שנערך בדרדרה שברמת-הגולן. הניח אשה, בת ותינוקת שהיתה בת שלושה חדשים בנפול אביה.

הובא לקבורה בבית-הקברות הצבאי בעפולה ולאחר זמן הועבר למנוחת-עולמים לבית-הקברות הצבאי בחיפה.

במכתב-התנחומים שכתב מפקד-הגדוד למשפחתו הוא ציין כי "לולו לחם בגבורה בקו-האש הראשוני בגיזרת דרדרה ותל-הלאל והיה מהנחשונים שהעפילו על הרי-הגולן במהלך הקרב האכזרי, מאחר ולגדודנו נועדה משימת-הבקעה ראשונה של מוצבי-האויב". לדבריו, "איפשרו את הצלחת המשימה חירוף-נפשו וגבורתו של לולו וחבריו".

זכרו הועלה בחוברת שהוצאה על יד מינהלת נמל חיפה ובהוצאת רשות הנמלים בישראל הוצא עלון לזכרם של לולו ומנדי סולומון, וכן הונצח שמו בחוברת "נחשוני הגולן" שהוציא גדודו.

בניית אתרים: