* מידע נוסף
תפריט נגישות

סמ"ר דניאל אושרי ז"ל

רשימות לזכרו

לזכרו / נעמי אשרי

כריכת הספר לזכרו
אלבום תמונות

בבואך לכתוב על דני מסתתרות כל המילים כאילו ממאנות להכתב בלשון עבר, ואכן לא נותר לך אלא להעזר באותו פזמון של שיר "הוא היה"... "הוא היה"...
דני נולד בכפר יהושע, גדל והתחנך בכפר, כאן חלפו ימי הגן, חלפו ימי ביה"ס היסודי והתיכון, ומכאן יצא לשרותו הצבאי. כשהתגייס דני לצבא, נמצא שכושרו הגופני לקוי עקב רשרוש בלב ולכן לא חויל כחייל קרבי אלא כמדריך גדנ"ע. הדבר חרה לו עד מאוד ולא נתן לו מנוח, עד אשר הצליח בדרך לא דרך להעלות את הפרופיל שלו לכדי חייל קרבי.
וכן גם לאחר מלחמת ששת הימים, כאשר נפגעה שמיעתו עקב רעש התותחים סרב דני לעבור ליחידה אחרת בלתי קרבית.
כבר בילדותו אהב לעסוק בחמרי נפץ ובחמרי חבלה. פעם הצליח להכין פצצת קרביד אשר גרמה לו פציעה קלה. לעומת זאת אהב את הקריאה. יכל היה לשבת שעות רבות ולקרא ללא לאות.
כאשר שוחרר דני משרותו הצבאי נשא אשה והזוג הצעיר עלה על האדמה, להמשיך במסורת הוריה ב"התישבות הבנים" בכפר יהושע. 6 שנים התלבט הזוג בבעיות הקשות אשר נקרו בדרכו, אך אחרי-כן נאלץ לעזוב את הכפר ועבר לכפר-אתא. אבל גם שם המשיך דני במסורת הכפר. מסביב לביתו נטע עצים, שתל פרחים ודשא... את חופשותיו בלה יחד עם משפחתו בחיק הטבע אשר אהב.
לדני היו ידי זהב. הוא צייר, גלף בעץ ואף פסל.
עבודותיו עומדות מיותמות על הקירות ועל האדמה בביתו ובגנו.
דני אהב לחיות ואהב לקבל אורחים. אורחיו זוכרים היטב את המטעמים והמשקאות אשר הכין לכבודם, הכינם במו ידיו. אם דבר מאכל או משקה, חריף או קל (יין ענבים, או ליקר רמונים, ליקר אשכוליות או תפוזים).
ומי אינו זוכר את הכנת הקפה המיוחד של דני, קפה מתובל בהל ובכל מיני תבלינים שרק הוא ידע להכינם. זוכרת אני את החיוך הגלוי כאשר הגיש את ספלוני הקפה.
וטוב לבו זרח מתוכו...
דני היה אהוב ומקובל על כל חבריו וידידיו אשר הכירוהו באמת.
...וכך אפשר לשבת ולהעלות זכרונות עוד ועוד על דני שהיה...
יהי זכרו ברוך.

נעמי אשרי

בניית אתרים: